Німецький театр «Буковинський Фенікс»

Розгорнути рубрикатор

«Для перевірки чи правильно грають актори, треба поставити товсте скло між ними і залом, якщо залу не чутно, але зрозуміло, отже, вони грають правильно.»

Анатолій Ефрос,
режисер театру та кіно

Організація «Буковинський Фенікс» була заснована в 1998 році в місті Чернівці на базі Товариства австрійсько-німецької культури «Відергебурт». Більшість членів даної молодіжної організації цікавилися і займалися театром, тож було вирішено створити театральну групу і з її допомогою поширювати і популяризувати німецьку культуру в Чернівцях і за його межами. Таке творче об'єднання дає молодим людям імпульс до розвитку, урізноманітнення повсякденного життя, допомагає їм реалізувати свою внутрішню потребу нести прекрасне у життя.

Як правило, постановка кожної п'єси відбувається в найкоротші терміни — близько двох тижнів, протягом яких актори встигають все — від першого знайомства зі сценарієм до останніх підготувань до виступу. З 2001 року аматорська театральна група поставила дев'ять спектаклів німецькою мовою в різних жанрах, починаючи з казки і закінчуючи театром абсурду. Прем'єри зазвичай відбуваються у Чернівцях у присутності режисерки з Румунії Ізольди Кобец.

У 2006 році було організовано перше театральне турне по декількох областях України з постановкою «Super Bags».

Всі спектаклі в різний час були представлені на міжнародних театральних фестивалях в Румунії, Німеччині, Хорватії, де були прийняті публікою із захопленням і ентузіазмом. Варто зауважити, що на всіх фестивалях «Буковинський Фенікс» був єдиним німецькомовним театром від України

Прем'єра комедії «Die Bräute landen in Paris», яка є однією з найкращих у репертуарі театральної групи, відбулася влітку 2014 року в Чернівцях. 24 січня 2015 року у Львові глядачі із захопленням сприймали жарти спектаклю, що лунали зі сцени, а в кінці тричі викликали акторів на біс.

«Усі слова акторів, з першого і до останнього, нам були зрозумілі», — запевняє пенсіонерка зі Львова Лідія Ригель.

Комедія «Die Bräute landen in Paris» була представлена 16 квітня в Тімішоарі (Румунія) і 23 травня у Житомирі.

3 жовтня спектакль «Die Bräute landen in Paris» був проведений в будівлі Народної української академії в Харкові, а 17 жовтня комедія була представлена в місті Київ в приміщенні Goethe-Institut.

Попри всі «труднощі перекладу» глядачі щиро подякували оплесками та квітами акторам за такий незвичайний спосіб вдосконалення знання німецької мови і дружню атмосферу.

Найближчим часом плануються вистави в декількох містах України, а також виступ на XVII Міжнародному театральному фестивалі у місті Тімішоара (Румунія). Актуальний репертуар включає вистави «Geschlossene Gesellschaft» Жана Поля Сартра, «Bernarda Albas Töchter» Федеріко Гарсіа Лорки, «Die Bräute landen in Paris» Марка Камолетті, «Der fünfte Schwan» Пауля Евераса.

Якщо ви бажаєте побачити виставу у виконанні «Буковинського Фенікса» у своєму місті, напишіть про це на e-mail: bukowiner-phoenix@rambler.ru.

×