Депортація

Розгорнути рубрикатор

В рамках підготовки до 80-річчя депортації німців з України та для збереження пам'яті ми зафільмували спогади депортованих німців і їх нащадків.

За підтримки Українського культурного фонду та у співпраці з MinimalMovie було відзнято документальний фільм «Депортовані» про історію депортації німців України. Незважаючи на пандемію COVID-19 і посилення карантинних обмежень нам вдалося зняти навіть більше героїв, ніж планувалося спочатку. Ми мали змогу зафільмувати людей навіть 1929-го і 1931-го року народження. Завдяки строгому виконанню протоколу COVID-19 ніхто з героїв чи членів команди не захворів після завершення зйомок. Загалом нам вдалося записати спогади 25 героїв.

Частина спогадів свідків депортації буде взята для «Книги пам’яті німців України», яка буде видана влітку 2021 року. Крім того, зараз відбуваються перемовини з Суспільним телебаченням про показ фільму до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

На базі цього розділу ми будемо створювати Віртуальний музей депортації - куди увійдуть спогади свідків депортації, архівні документи і статті істориків.

×