22 січня 2025 року в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України відбувся круглий стіл, присвячений Дню Соборності України, на тему: "Національні спільноти України – історичні події та сучасність у загальнодержавному контексті".
Раду німців України (РНУ) на заході представляли: голова РНУ Володимир Лейсле, голова Ради представників громадських об'єднань корінних народів і національних меншин України при Міністерстві освіти і науки України Людмила Коваленко та керівниця німецького молодіжного центру "Дойче Квелле" Світлана Цех.
Рада німців України високо цінує ефективну співпрацю з Радою національних спільнот України та Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України. Особливу подяку висловлено Державній службі України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) за їхню роботу над шостою періодичною доповіддю України щодо виконання Рамкової конвенції про захист національних меншин, що є важливим документом для відстоювання інтересів України на європейському рівні.
В рамках заходу народний депутат України Максим Ткаченко вручив Людмилі Коваленко почесну грамоту Верховної Ради України "За особливі заслуги перед Українським народом".
У своєму виступі Володимир Лейсле, розкриваючи тему "You are Ukraine. We are Ukraine – роль національних меншин України та української діаспори у світі: спільний потенціал для розвитку та міжнародної підтримки", підкреслив важливість тісної співпраці між німецькою меншиною в Україні та українською діаспорою в Німеччині. Він наголосив на значенні міжнародних партнерств для розвитку місцевих громад та залучення фінансування культурних проєктів.
Людмила Коваленко висвітлила особливості освітнього процесу в середовищі національних спільнот в умовах війни, акцентуючи увагу на викликах та можливостях інтеграції освітніх ініціатив національних меншин.
Світлана Цех у своєму виступі акцентувала увагу на збереженні етнокультурного розмаїття України в процесі її європейської інтеграції, підкресливши важливу роль молодіжних організацій у популяризації культурної спадщини.
Круглий стіл став значущою платформою для обговорення актуальних питань розвитку національних спільнот в Україні, а також сприяв поглибленню співпраці між державними установами та громадськими організаціями.
З програмою круглого столу можна ознайомитись за посиланням.