Новини

200-річчя від дня народження Леопольда Кеніга

Леопольд Кеніг — цукрозаводчик, один із найзаможніших підприємців Російської імперії, меценат. Рада німців України створила мультфільм з нагоди 200-річчя від дня народження Леопольда Кеніга. 

1821 року в родині петербурзьких німців народився Леопольд Кеніг. У 1870-х роках Леопольд Кеніг стає власником двох цукрових і одного рафінадного заводів в маєтку Тростянець Харківської губернії. В цій самій місцевості також розташовані його паркетна фабрика, винокурний завод і фабрика з виробництва в'язального паперу. Кеніг отримує дозвіл губернатора на встановлення в своєму маєтку електрики, будується дизельна електростанція. Саме за його клопотання через деякий час залізниця проходить через центр маєтку — саме так виникає досі існуюча станція Смородине. У 1881 році в маєтку з'являється власна телефонна станція, ще через три роки — починає працювати нова лікарня.

За даними 1905 року, рафінадні заводи компанії «Л. Є. Кеніг» виробляли 6% всього рафінаду Російської імперії. В той час по всій країні діяло 22 рафінадних заводи. Леопольд Кеніг увійшов у двадцятку найбагатших підприємців дореволюційної Російської імперії, загальний дохід його родини становив більше 21 мільйона рублів.

Мультфільм про Леопольда Кеніга дивіться на нашому YouTube каналі.

Дата: 24.11.2021 Автор: Büro des RDU Джерело: www.wikipedia.org