Мовна робота

Інтенсив для членів РНУ та керівників

У Центрі німецької культури «Widerstrahl» завершився курс інтенсивного вивчення німецької мови для членів Ради німців України та керівників громадських німецьких організацій України. Освітня програма інтенсив-курсу розроблена провідними фахівцями «BIZ - Ukraine» та викладачами «Екзаменаційного Центру ÖSD».

В інтенсивний взяло участь 17 осіб. Заняття проходили в двох групах рівня А1 і А2. Головним завданням інтенсив-курсу було підготувати учнів до здачі іспиту на знання німецької мови відповідно до їхнього рівня. За словами Миколи Карпіка, учасники займалися німецьким з викладачами більше 6 годин на день, а також мали можливість відвідувати заняття і спілкуватися з носіями мови, ассістеном Гете-інституту Кевіном Вальтером і волонтером EVS, Матіасом Хеспе.

Наприкінці курсу учасники склали пробний іспит ÖSD для рівня А2 і отримали сертифікати про проходження інтенсив-курсу.

Людмила Коваленко-Шнайдер, керівник Центру німецької культури «Widerstrahl»:

«Учасники залишилися задоволені тим, що інтенсив-курс був дійсно дуже інтенсивним. Програма була складена дуже щільно: у неї включалася робота мовних асистентів, відео, і багато іншого. Метою було підготувати до здачі іспиту, а також інтенсивно спілкуватися і розуміти. Завершувальним етапом став пробний іспит, який всісклали. І люди дуже раділи тому, що у них вийшло його скласти, і час на підготовку вони витратили не даремно.»

Микола Карпік, експерт BIZ з мовної роботи:

«Сьогодні ми почали складати пробний іспит А2. Як не дивно, старші учасники боялися і хвилювалися, хоча я і намагався їх заспокоїти, адже це тільки пробний іспит. Але вони все одно, як діти, хвилюються і повторюють. Я сказав, що зараз робимо паузу 10 хвилин, дихаємо свіжим повітрям, п'ємо каву і розслабляємося. І що я бачу: вони сидять на дивані і вчать тест, який буде далі. Я би хотів ще раз підкреслити, що вони зацікавлені і мотивовані, я б навіть сказав дуже мотивовані. Багато хто говорить, що такі інтенсив-курси дають надію, особливо старшому поколінню, що вони можуть просунутися далі у вивченні німецької. Принаймні, вони обіцяють, що коли вони повернуться додому, то продовжать інтенсивно вивчати німецьку мову. У нас є книги, в яких багато вправ для аудіювання, і вони пообіцяли мені, що вони зроблять їх вдома. І я вважаю, що мету досягнуто.»

   

   

Дата: 22.01.2018 Автор: Бюро СНУ