Інформаційна робота

Бундестаг ухвалив поправку до Закону про переселенців (BVFG)

Бундестаг ухвалив поправку до Закону про переселенців (BVFG)

Ухвалена поправка до Закону про переселенців є загалом "значним поліпшенням" поточної ситуації

BdV виступав за більш масштабні рішення

У ніч з 16 на 17 листопада 2023 року в Бундестазі на другому і третьому читаннях було ухвалено з широкою підтримкою давно анонсовану поправку до Закону про переселенців (BVFG). Це дасть змогу повернутися до колишньої практики прийому пізніх переселенців у частині визнання належності до німецького народу.

"Поправка до закону є в поточній ситуації значним поліпшенням, хоча ми як організація виступали за більш масштабні і, перш за все, більш чіткі формулювання в законі. Я хотів би особливо подякувати всім соратникам у LmDR та самоорганізаціях німців у постраждалих країнах, у фракції ХДС/ХСС, а також у всіх фракціях, які з відкритими вухами та серцем сприйняли наші аргументи", - заявив із цього приводу президент BdV д-р Бернд Фабриціус.

"Зміни нарешті чітко прояснюють, що актуальне визнання приналежності до німецького народу має пріоритет перед історичними визнанням приналежності до ненімецького народу і що серйозні зусилля зі зміни можуть бути достатніми для обґрунтування. Тепер важливо перевести це в доброзичливу адміністративну практику і не пред'являти до зусиль по зміні надто високих вимог, оскільки в низці колишніх радянських республік зміна громадянства юридично вже неможлива або зусилля по зміні пов'язані з небезпекою для життя і здоров'я через політичну ситуацію", - продовжив Фабріціус.

"З цієї причини ми від самого початку - за підтримки фракції ХДС/ХСС у Бундестазі - виступали за включення до BVFG посилання на вже встановлений у законі правовий термін "визнання в інший спосіб", щоб неформально регулювати, що і тут, наприклад, достатні мовні знання можуть бути визнанням приналежності до німецького народу. На жаль, урядова коаліція не дослухалася до цієї аргументації, хоча й експертна дискусія перед комітетом внутрішніх справ рішуче рекомендувала це зробити", - з жалем зазначає президент BdV і додає: "Однак успіхом є те, що всі заявки, відхилені через "Gegenbekenntnis", тепер можуть бути відновлені".

"Ціннісний конфлікт" буде вирішено шляхом ухвалення постанови

"Також слід вітати, що фракції "Світлофорної коаліції" розширили свій первісний запит одним важливим пунктом: ми завжди наголошували на тому, що представники німецької діаспори з України чи Російської Федерації, які втекли до європейських країн-сусідів, до Німеччини чи далі на Захід через війну Росії проти України, не втрачають із цією втечею своє місце проживання в місцях виселення. Однак німецька адміністрація досі автоматично припускала саме це, щойно тривалість втечі перевищувала шість місяців. Для постраждалих це означало, що вони стикалися з вибором: повернутися в ситуацію війни, дискримінації або переслідування, щоб подати заяву про прийом як пізніх переселенців із цього місця, - або назавжди втратити це право.

Тепер як фракції Бундестагу, так і Федеральне міністерство внутрішніх справ і у справах громадянства долучилися до нашої переконаності, що цей "ціннісний конфлікт" має бути вирішений. Вони ясно дали зрозуміти, що колишня поведінка неприйнятна з гуманітарних міркувань. У зв'язку з поправкою до закону МВС тепер зможе шляхом ухвалення постанови встановити, для яких країн існує виняток із зазначеної "Frist"", - пояснює Фабриціус.

"Однак, - обмежує президент BdV, - ми б тут також надали перевагу більш неформальному рішенню. Для цього ми запропонували, щоб для кожного потенційного пізнього переселенця, який знайшов тут, у Німеччині, або в країнах ЄС тимчасовий притулок відповідно до Закону про перебування або аналогічних директив ЄС, автоматично передбачалася презумпція збереження місця проживання в місцях виселення. Крім того, ми хотіли б уточнити, що постраждалі можуть також вести процедуру прийому з місця притулку, щойно вони самі вирішать, що більше не можуть або не хочуть повертатися на своє місце проживання.

Оскільки знайдене наразі регулювання шляхом ухвалення постанови залишає тут дуже багато відкритих питань, важливо і в цьому разі встановити рамки таким чином, щоб вони враховували реальність життя людей і включали її в процес ухвалення рішень. У жодному разі не повинно тут виникати нових труднощів. BdV буде й надалі боротися за це, зокрема в раді пізніх переселенців при МВС".

Дата: 17.11.2023 Автор: BdV Джерело: BdV