Етнокультурна робота

«Історія і культура німців Казахстану» презентована у Києві

25 листопада в Центрі німецької культури «Відерштраль» відбулася презентація книги «Історія і культура німців Казахстану». Книгу презентував її автор, доктор Альфред Айсфельд. Раніше книга була презентована в деяких містах Казахстану.

На захід у Києві прийшло понад 50 осіб, які цікавляться історією німців, самі походять із казахських німців або у яких в Казахстані є родичі. Серед готсей також було багато істориків і дослідників.

   

За словами доктора Альфреда Айсфельд, книга була дуже актуальною для всіх присутніх.

«Таку уважну аудиторію не кожен день зустрінеш. Пояснення цьому дуже просте: більшість із присутніх жила в Казахстані, після цього переїхала до України. Тобто вони чули сьогодні фрагменти своєї власної історії. Цікава ця книга ще й тим, що в ній показано зв'язок між Україною і Казахстаном. В тому сенсі, що у ХХ столітті з України сотні тисяч німців були проти їх волі депортовані до Казахстану, це і 20-ті і 30-ті роки, ну і, звичайно, воєнні роки. Відомо, що після скасування режиму «спецпоселення» указом Президії Верховної Ради СРСР від 13-го грудня 1955 року всі ці депортовані отримали під розписку заборону повернення в області їх довоєнного проживання. Таким чином, велика кількість німців України залишалося в Казахстані і цей зв'язок між Україною і Казахстаном дуже живий, він підтверджений сотнями тисяч доль як німців, так і українців, так і людей інших національностей, які проживали в Україні, а потім у Казахстані.»

Захід також відвідав Радник Посольства Республіки Казахстан в Україні, Арнур Танбай. Він висловив велику подяку доктору Айсфельду і зачитав вітальне слово Посла, Самата Ордабаєва.

   

Також було заслухано вітальне слово депутата Мажилісу Парламенту Республіки Казахстан, Голови опікунської Ради Громадського фонду «Казахстанське об'єднання німців «Відродження», доктора Альберта Рау.

Після презентації відбулася дискусія. Дві книги були презентовані автором Раді німців України та Центру німецької культури «Відерштраль».

Більше фото: посилання

Дата: 29.11.2017
Автор: Бюро РНУ